| Gradinaru_Bianca_1953 a întrebat:

Hello! Vreau sa imi schimb telefonul (pe cel vechi sa îl vând ),am iPhone 7, cum fac sa imi șterg toate datele din el, dar in același timp sa le am in telefonul nou? Am auzit ca rămân in iCloud sau ceva de genul ..Mulțumesc,

1 răspuns:
| Babygirl04 a răspuns:

Buna! Sunt in aceeași situație ca și tine... Trebuie sa dai un backup la tot ce ai pentru a se putea salva tot in iCloud. Apoi ștergi contul de pe telefonul vechi după ce s-a încheiat backup-ul.