| Dayiii96 a întrebat:

Help! Am un Nokia Lumia 625 si îmi mai omor timpu cu diferite jocuri, am descărcat de curând un fisier de tip apk dar telefonul nu o deschide si nu o recunoaste. Cum pot sa il deschid?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Windows Phone nu citeste fisierele.apk, pentru a putea instala jocuri trebuie sa descarci jocurile cu format.xap.

6 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Extensia apk este executabila pe sistemul de operare android.Nokia are windows phone si aplicatia nu este recunoscuta.

| Xpressurself a răspuns:

O poti folosi daca instalezi un soft ce permite rularea sistemului de operare android pe windows

http://windowsandroid.en.uptodown.com/

| Admunssen a răspuns:

Fisierele APK sunt pentru Android. Tu ai Windows 8.

| Dayiii96 explică:

Dau funda pentru cine mă. ajuta!

| Dayiii96 explică:

Si nu am nicio sansa sa reusesc sa il deschid?

| SolomonAlex1993 a răspuns:

Toate telefoanele NOKIA folosesc MICROSOFT ca sistem de operare aplicatiile de tip.apk sunt pentru sistemul de operare ANDROID.