| Dinu_Gabriel_2002_Av5q a întrebat:

Help! Daca a intrat apa in microfonul telefonului se mai poate repara?

3 răspunsuri:
| Mariu0699 a răspuns:

Daca a intrat apa in el, baga telefonul in orez si peste noapte vin chinezii sa-l repare laughing
acum fara gluma, baga-l in orez ca sa absoarpa apa trebuie sa il lasi macar cateva ore, si daca ai, foloseste si un aspirator mic sa ii scoti mai bine apa din el. Nu folosi gen uscatorul de par sau sa suflii in el fiindca ai putea sa extinzi apa si probabil sa-i arzi ceva inauntru

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru Mariu0699):

O sa îl dau unui specialist sa vada daca se poate repara si da l-am uscat

| EmyKravyus a răspuns:

Da dar trebuie desfacut si uscat