| Inna_3065 a întrebat:

HELP ME! Am si eu o mare problema, nu mi se mai deschide telefonul (Samsung s5620), adica tin apasat pe tasta home incepe sa se dechida, iar apoi dupa logo-ul se inchide, apoi se dschide, iar se inchide si tot asa, dar doar pana la logo-ul. acelasi lucrul face si cand il pun la incarcat fara ca eu sa incerc sa-l deschid...ce e defacut in acest caz, cum sa-l resoftez?

13 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Dacă telefonul se mai află în perioada de garanție, fugi la service!

| Inna_3065 explică (pentru LTAA):

Din pacate, nu mai este in garantie

| LTAA a răspuns (pentru Inna_3065):

Descarcă Samsung Kies, ar putea fi o soluție.

| Inna_3065 explică (pentru LTAA):

Poti sa detaliezi putin, te rog, nu ma pricep asa bine la astea

| LTAA a răspuns (pentru Inna_3065):

Îl descarci și îl instalezi, mai încolo ar trebui să fie simplu.

| hypentakill a răspuns:

Cauta un orificiu mic in care sa introduci un ac. El ar trebui sa se reseteze.

| ionut258 a răspuns:

Se cheama bootloop adica se restarteaza non stop, a inceput sa faca din senin asa sau ai incercat sa ii schimbi softul?

| Inna_3065 explică (pentru ionut258):

Am vrut sa-l pun la incarcat cu usb la pc s-a blocat, eu i-am scos bateria k nu mai functiona la nici o comanda si cand l-am deschis a inceput povestea.

| ionut258 a răspuns (pentru Inna_3065):

Cum zicea si LTAA, poti incerca cu kies, probabil tebuie pornit telefonul in recovery mode, sau sa cauti pe net un firmware si sa-l instalezi pe telefon, tot din recovery mode

| ionut258 a răspuns (pentru ionut258):

Adica, banuiesc ca are android nu?

| Inna_3065 explică (pentru ionut258):

Nu are android

| ionut258 a răspuns (pentru Inna_3065):

Http://raiganjmobilecenter.blogspot.ro/......mware.html
ultima chestie ar fi sa te duci cu el la un service, daca crezi ca nu te descurci cu resoftarea, ca aia ar putea sa-l faca praf de tot

| Inna_3065 explică (pentru ionut258):

Nu a mai fost nevoie de toate astea, am reusit sa-l dechid pana la urma, i-am dat reinitializare setari, si acum nu-mi mai recunoaste cartela Sim