| AnamariaPetras a întrebat:

Help me! plss! Am probleme cu un Samsung Galaxy Mini s5570, mi-am setat un cod de deblocare a ecranului si l-am uitat. cum as putea sa rezolv aceasta situatie? Var rog ajutati-ma cat mai repede! Funada

2 răspunsuri:
| sebipopescu1 a răspuns:

Te duci la un magazin specializat si iti vor schimba softul. asa am patit si eu si mi-a schimbat cumva softul, mi-a pastrat pozele si muzica, insa mi s-au dus mesajele si contactele. Acum nu stiu exact, atunci tipul ala mi-a zis ca telefonul meu este unul performant si ca nu are cum sa sparga codul si sa imi pastreze si acele date, insa mi-a zis ca la unele telefoane este posibil

| TommyLynn a răspuns:

Metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD si pe cartela SIM(pe care e bine sa le scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.