| Andreea930 a întrebat:

Help! Mi-am luat în iunie un a6 2018 și am actualizat și soft-ul de 2-3 ori, aplicații nu am multe decât cele necesare Facebook, wapp, messenger și am avut și snap, insta square dar le-am dezinstalat. Și acum am observat că mi se descarcă bateria singură și noaptea, menționez că nu l-am lăsat să se descarce de tot și după să îl bag la încărcat, l-am incărcat mereu 100%, ce ar avea? M-am gândit că și din cauza softului. M-am gândit să îl duc la reparat, este în garanție, dau fundă celui mai bun răspuns.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cât timp te ține o incărcare?

| Andreea930 explică (pentru sierra1):

Cam o zi mă ține bateria

| sierra1 a răspuns (pentru Andreea930):

Și îl butonezi la greu (min 4-6 ore)?

| Andreea930 explică (pentru sierra1):

Da, acum îl voi băga la încărcat, am avut 15% și scade singur fără să stau pe el, după a avut 12% și acum are 11% și îl țin până la 00 la încărcat, pun alarma ca să sune să îl scot de la încărcat. Înainte nu mi se întâmpla asta, chiar dacă îl butonam des

| sierra1 a răspuns (pentru Andreea930):

Ai multe aplicații. Dacă tine o zi și "lucrezi" pe el vreo 6 ore, e ok

| Andreea930 explică (pentru sierra1):

Aplicații am wapp, messenger, și Facebook