| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Help,nu mai imi merge camera la telefon,imi apare ecranul negru si nu pot face poza sau sa schimb ceva la setari, am Samsung j5

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restart la telefon, daca nu isi revine, asigura-te ca ai datele de pe telefon salvate si in card sd inclusiv un export la agenda telefonica este bine, scoti cardul dupa ce ai salvat datele utile din telefon.
Repet, salveaza datele inainte de asta pe cardul microsd.
Daca nu esti sigur ca poti face ce spun eu mai jos du-l la service, pentru ca poate nu stii sa-l mai faci cum era.
Il inchizi, apoi Volume sus + Buton mijloc+ butonul pornire pana cand vezi logoul/imaginea Samsung, iei mana de pe butoane si astepti sa iti intre in meniul da resetare totala/stergere totala : http://www.hardreset.info/......axy-j5.jpg
te duci cu butonul tare/incet pana la optiunea wipe data/factory reset, apesi pe butonul din mijloc, dupa iar volum tare/incet, pana la yes si iar butonul din mijloc, apoi isi face resetarea si stergerea totala si pe prima optiune iti apare reboot system now, apesi iar butonul din jumatate, iar acum trebuie configurat/update la Android, update la aplicatiile venite din fabrica, ii bagi aplicatiile normale si asta este.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce ar face "BOOM" mai exact?

| so0unDy2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Samsung-urile fac BOOM. Au probleme cu alimentarea. Eu unu iubesc Apple. Apple the best!

| anonim_4396 a răspuns (pentru so0unDy2002):

Dar daca un telefon ar face "BOOM" nu ar mai fi cam la toate magazinele din lume...
Plus trebuie sa-ti acord dreptate ca un telefon Apple este oarecum mai bun decat un telefon Android dar este si mult mult mai scump plus are foarte multe restricti de asta nu poti sa modifici file pe un telefon Apple sau ca dureaza ogramada pana apare o aplicatie noua pe app store.
Deci Android e cel mai bun!

| so0unDy2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Android e mai bun? rolling on the floor))))))) Vai de viata ta omule. Ce restrictii are coita?! Pe IOS apar prima data aplicatiiile. Vai de tine. Esti paralel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru so0unDy2002):

Vai de viata si te creierul tau omule laughing
Nici nu stii pe ce lume esti coita la cat de prost esti mai bine taieti cablul de internet doamne...
Tu habar n-ai cum merge App store-ul, cel mai bine ia-ti Apple-lul tau cel pretios si bagatil adang in fund daca nu stii cum merge xD
Vai de tine. Esti paralel...

| andreit05 a răspuns:

Da un factory reset (dar mai intai salveaza-ti datele undeva)
Daca nu merge nici asa, trimite-l in service

| anonimus2032 a răspuns:

Mai este in garantie?