| PuFoS97 a întrebat:

Help TPU, am un Samsung ch@t 322 si am o problema cu el..la inceput imi arata mesajele tot nu aveam nici o problema pana dupa ce am blocat un nr si apoi a inceput cosmarul..am deblocat nr respectiv si am dat revenire la setari si de atunci nu imi mai arata mesajele trimise absolut deloc, se trimit dar nu le inregistreaza telefonul..ma puteti ajuta dau funda. Urgent sad

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon are NUMEROASE probleme de soft!

Şi fiul meu a avut telefonul acesta şi apoi i-am luat alt model, deoarece făcea diverse "figuri" : se bloca aiurea, uneori "sărea" de la o limbă a meniului la alta, avea probleme cu cartelele ( uneori nu le citea, etc. ).

Dacă mai ai garanţie, mergi la cea mai apropiată reprezentanţă eMAG şi poate ţi-l repară/schimbă ( sau cumperi alt model cu diferenţă )...

Toate cele bune.

| PuFoS97 explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult pentru raspuns...probabil asa o sa fac

| bursuc001 a răspuns (pentru PuFoS97):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Mai ai garantie?

| PuFoS97 explică (pentru Seby90):

Da dar eu stau la tara si l-am luat de la eMAG online crying

| Seby90 a răspuns (pentru PuFoS97):

Complicata situatie, nu stiu ce sa zic, la nivel de setari nu cred ca te pot ajuta, cauta pe forumuri problema ta, poate cineva a rezolvato, cat despre garantie, chiar ti-as sugera sa il trimiti inapoi, nu ai nimic de pierdut decat un drum si vei avea telefonul lipsa o perioada de timp.

| PuFoS97 explică (pentru Seby90):

Asa este...multumesc pentru sfat dar nuprea am incredere in astia cu garantiile...nu gasesc nimic pe nici un forum si cred ca asa o sa ramana telefonul crying(

| PuFoS97 explică:

Probabil am gasit un tell cu softul prost... specific ca imi face probleme si cu, comunicatiile adica facebook care ramane actualizat si se incarca si nimic...

| PuFoS97 explică:

Am rezolvat problema..era din setarisi se rezolva asa :
Mesaje->Setari->Setari generale->Pastrare copie->si bifare mesaje text si gatasi de la deblocat apelurile si mesajele de la un nr este asa:
pentru apel: Setari->Apel->Toate apelurile->Respingere automata->Lista respingere->Stergere toate
Si la mesaje->Meniu->Mesaje->Setari->Setari generale->Blocare mesaje-> si le stergeti de acolo.