| mariana20193 a întrebat:

Hey... am o intrebare legata de telefonul meu Samsung galaxy poket (gt s5300) de ce mi se descarca bateria asa repede? adica daca nu fac numic pe el si nu vorbesc la tel mi se descarca in mai putin de 10 ore si daca fac ceva pe el gen ma joc in continuu intr-o ora si ceva e gata bateria? ce sa fac sa nu mi se mai consume asa repede si sa vorbesc si sa ma joc mai mult? Funda multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ariel4allz a răspuns:

Hey!
Avand un telefon cu sistem android, in primul rand ecranul este cel care iti consuma foarte mult din baterie ( luminozitatea), pe urma sunt programele care ruleaza in Background, 3G sau Wi-fi la fel consuma foarte mult din bateria telefonului. Sincer, nu prea ai ce sa le faci acestor telefoane cu touchscreen, durata bateriei daca te joci non-stop este de o jumatate de zi.
Sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
| stefwy a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la reparat cu el. Adica nu telefonul e problema ci bateria si ar trebui sa o schimbi. E posibil sa fie asa de la incarcator pentru ca poate a facut un scurt si a dereglat si bateria.Cea mai buna solutie e sa o schimbi

| Pustiuuuu a răspuns:

Buna. La telefonul meu daca ii dau luminozitate mare se descarca mai repede poate este din cauza asta..sau poate asta este un defect al lui...