| S3xYBoY a întrebat:

Hey! Am un contract la cosmote de vreo 10 ani. Si stiti ca la fiecare 2 ani trebuie sa ti-l renoiesti (sa te duci la ei si sa semnezi ceva big grin ). In ianuarie trebuia sa ma duc, dar nu m-am dus. Si cred ca mi lau prelungit ei. Pot sa ma duc sa-l intrerup? sau trebuie sa astept inca 2 ani?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Poati sa reziliezi contractul de acum incolo cand doresti! De vrema ce nu ai semnat nimic, ei pot doar lunar sa-ti "prelungeasca" abonamentul.Personal am la Orange aceiasi problema si merg cu contractul in continuare fara sa fi semnat ceva de vreo 1, 5 ani.

1 răspuns:
| hd04wbw a răspuns:

Daca nu ai fost sa il prelungesti tu, da se prelungeste automat. Nemaifiind prelungit de tine ( nefiind in cei 2 ani pe care ii prelungei tu ) poti sa mergi sa renunti oricand. Bafta.