| DeniiMT a întrebat:

Hey! Am un telefon (Andrew 4 Yezz), e smartphone. Sunt foarte multumita de el, functioneaza destul de bine, dar exista ceva care totusi ma deranjeaza. Sunt tot felul de aplicatii care mi se instaleaza automat, fara sa le instalez eu. Pur si simplu ma trezesc cu ele in meniu, imi ocupa memoria aiurea si cand vreau eu sa instalez ceva imi e plina memoria. Sincer, am obosit sa tot dezinstalez o aplictie de vreo 3-4 ori si ea sa se instaleaza din nou automat. Ce as putea sa fac ca sa nu mi se mai instaleze nicio aplicatie automat?
Ofer funda, va pup! :***

Răspuns Câştigător
| mariusmac85 a răspuns:

Buna seara, esti pe android cred sau e windows phone? ca telefoanele marca Yezz stiu ca sunt unele pe android si altele pe windows phone
Daca este pe android intra ls settings/aplications si da pe o aplicatie si da dezactivare, la windows phone nu stiu dar cred ca sunt aplicatii care sa poti stopa sa instaleze aplicatii, intra in windows store si scrie Utilitare sau ceva gen tune up utilities etc dar iti trebuie cont cred
Sper ca am putut sa te ajut
Sa ai o saptamana binecuvantata Marius

2 răspunsuri:
| xr0sioRx a răspuns:

Sa nu mai faci update. ei au un parteneriat cu astia cu aplicatiile si se instaleaza mereu.

| DeniiMT explică (pentru mariusmac85):

Sunt pe android si ma bucur ca s-a putut rezolva. Multumesc mult, mi-ai fost de mare ajutor!