| AlexaGamer a întrebat:

Hey, astazi mi-a venit noul telefon Samsung Galaxy A70. L-am lasat la incarcat vreo 10-15 minute fiindca voiam doar sa fac contul google si tot ceea ce trebuie sa faci pe un telefon nou la inceput.

Le-am facut... si tot asa.

1.Am auzit ca un timp trebuie sa-mi obisnuiesc telefonul sa se incarce mai mult, aproape de 100 la suta. Este adevarat?

2. Tot am cautat pe internet de cate ori ar fi normal sa-mi bag telefonul la incarcat sau daca e bine daca il las la incarcat peste noapte, dar vreau sa vad ce-mi spuneti voi daca e bine sau nu. >:

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Prostii.
2. Pai un full charge e gata in vreo ora si ceva, nu? Ce sens are sa il lasi peste noapte? Nu de alta, dar merge incarcatorul in gol, ca bateria nu e vreo problema - exista n protectii cam la orice telefon in ziua de azi, si al tau oricum nu e chiar din gama aia de jos.

| Andreeush a răspuns:

Astea sunt prostii, lasă-l la încărcat până arăta 100% și gata.

| gelu1970 a răspuns:

Să nu scadă sub 20 % și nu mai mult de 89%.
Așa reușești să mărești viața bateriei.
Oricum, Exynos, procesorul ce probabil íl are telefonul tău, e un consumator de baterie.
În plus, Samsung, prin capa de personalizare originală ce o au, nu pun accent prea mare pe economisirea bateriei.
Așa că știi ce ai cumpărat.
Domnia și neștiința se plătesc.
Pe timpul când eram în liceu se spunea:
"Domnia și prostia".
Baftă cu Samsung.