| jacexoxo a întrebat:

Hey!
Ce ar fi mai ok sa cumpar de la amanet?
Iphone XR 64 gb - sanatate baterie 93% - 1450 LEI
Iphone X - 256 gb - sanatate baterie 83% - 1400 LEI

Ar fi bine sa iau iphone X si sa-i schimb bateria? Sau mai bine iphone XR?

Va rog spuneti-mi (amanetul se afla in cluj-napoca - zeus amanet)

4 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

De ce ai lua iPhone X că sa o schimbi bateria. Cu banii aia îți iei un telefon mai bun. Eu zic sa ai răbdare să găsești un iPhone X cu baterie mai buna

| jacexoxo explică (pentru Skarr):

Atunci iau iphone XR? eu schimb bateria pe la 50%

Răspuns utilizator avertizat
| ionutx02 a răspuns:

Mai bine iti cumperi un telefon midrange de la Samsung spre exemplu: Galaxy A52. E nou, are si baterie buna. E recomandat sa eviti telefoanele la mana a 2-a mai vechi de 2 ani. Daca schimbi bateria tot asa va merge deoarece procesorul este vechi.