| PrintesaGumitaa a întrebat:

Hey, ce parere aveti de netul prin cartela de la telekon? Ma refer la reclama aia in care spun ei ca iti dau un router si bagi in ea cartela si ai net. Am citit ca ai viteza de 150mbps.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Merge slab, la nivelul banilor pe care-i dai. Viteza aia este numai in Bucuresti si numai in anumite zone. Cand nu ai acoperire nu merge deloc sau merge foarte prost.
Inainte aveau acele stick-uri cu SIM-uri de la toti, acum scot astfel de device-uri ca sa mai ia banii de la oameni. Mereu vor scoate alte si alte device-uri ca sa-si vanda produsele.
Ei in realitate nu fac decat sa INCHIRIEZE banda. Acea banda nu se consuma niciodata. E ca si cum te duci langa Arges si vrei sa iei 2 galeti de apa. Astfel de firme mereu vor merge!