| Georgiana_2115 a întrebat:

Hey.Cine stie cum pot sa pun parola la mesaje pe un Nokia Asha 201?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

1. "Meniu" > "Setari" > "Siguranta" > "Coduri acces" > "Modificare cod de siguranta" > "Da" > Formezi "12345" (fiind codul de siguranta initial al telefonului) > "Ok" > Acum formezi ce cod vrei tu, cu MAXIMA atentie. Cu acesta vei debloca telefonul de fiecare data cand il vei accesa > "Ok" > Scrii codul tau din nou > "Ok".

2. "Meniu" > "Setari" > "Aparat" > "Blocare taste" > "Activare" > Tastezi codul ales de tine > "Ok". Acum ai parolat tot telefonul!

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Nu poți să pui parola doar la Mesaje, dar poți să pui parolă pe telefon pentru a-l debloca.

| Georgiana_2115 explică (pentru LTAA):

Si cum pot? unde sa intru? big grin

| Georgiana_2115 explică (pentru LTAA):

Multumesc :3

| LTAA a răspuns (pentru Georgiana_2115):

1. "Meniu" > "Setari" > "Siguranta" > "Coduri acces" > "Modificare cod de siguranta" > "Da" > Formezi "12345" (fiind codul de siguranta initial al telefonului) > "Ok" > Acum formezi ce cod vrei tu, cu MAXIMA atentie. Cu acesta vei debloca telefonul de fiecare data cand il vei accesa > "Ok" > Scrii codul tau din nou > "Ok".

2. "Meniu" > "Setari" > "Aparat" > "Blocare taste" > "Activare" > Tastezi codul ales de tine > "Ok". Acum ai parolat tot telefonul!