| The16 a întrebat:

Hey! De curand mi-am cumpărături un Samsung Galaxy Express 2 (SM-G3815). Si as vrea sa stiu daca exista o aplicaţii sau ceva cu care sa imi instaleze direct toate aplicaţiile/jocurile/etc. direct pe cardul de memorie. Am incercat cu aplicatia 'Link2sd' (versiunea cumparata), dar cand vreau sa setez locatia de instalare, imi cere acces la root. Ce pot face pentru a rezolva aceasta.

2 răspunsuri:
| DtHiro a răspuns:

Sa rootezi telefonul si sa instalezi apoi link2sd,totusi nu cred ca o sa mearga sa muti orice pe card, iar rootarea o poti face simplu cu advanced android tool dupa ce ai instalat pe pc driverul generic al telefonului

| The16 explică (pentru DtHiro):

Mersi de ajutor! Dar inca ceva, este adevarat ca daca ii fac root singur pot sa imi pierd garantia la telefon?