| Anonim58042 a întrebat:

Hey, deci am o intrebare, eu am iphone 7+ si am casti cu mufa jack iar azi cand am conectat castile la mufa jack am realizat ca casca stanga nu mai functioneaza dupa care m-am dus si am luat niste casti Samsung si le-am conectat la mufa si mergeau perfect iar dupa cateva ore le-am conectat iar si nu mai mergea casca dreapta. Stie cineva de ce se intampla asta cand ele nu aveau nicio problema?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai un defect de contact la mufa mama din telefon.
Misca un pic mufa tata a castilor si vezi daca nu se aude intrerupt.
Castile se pot verifica /masura cu un multimetru (ohm-metru).

| Zuzu1991 a răspuns:

Telefon PREA vechi, s-a coclit contactul din mufa
oricum mufele jack SUX RAUUU