| RandomQuestionsAndAnswers a întrebat:

Hey hey! happy De ziua mea vreau sa imi iau un telefon nou (acuma am un S1 Advance) si "trepidez" intre HTC One M8, Samsung Galaxy S5 si Nokia Lumia 1020. Eu caut un telefon care sa fie rapid, Youtube si jocuri in general, camera buna (photoshop) si sa nu fie nici chiar asa de sensibil (in caz ca-l scap) Opinii, pareri? Ce ziceti?

14 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 (32GB), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

HTC One M8, ar fi parerea mea, ai aluminiu, Android-ul este excelent optimizat.

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru LTAA):

Da, dar am auzit ca se zgarie usor, in rest e foarte solid, dar din cate am vazut pe internet, tot nu am aflat cat e de buna camera frontala.

| TheCosmin02 a răspuns:

Iti recomand s5 sau note 4
se misca f bine mai ales cand vine vorba de camera youtube si jocuri.
HTC si Nokia nustau rau dar nu stau nici bine la aceste capitole. deci Samsung g s5/note4 e alegerea

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru TheCosmin02):

La asta ma gandeam si eu, pe S5 ma gandeam sa mai adaug un Iron Case si ceva folie de sticla.

| TheCosmin02 a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Da asa am si eu la s4... si e mult mai bine asa

| nyteshade1797 a răspuns:

Eu as lua un HTC One. M9 ar fi ideal, dar si M8 e foarte bun. Merge fluid, nu are lag-ul pe care il are un Samsung, e si mai frumos. Acum ramane la latitudinea ta.

| InfinityLove2000 a răspuns:

Samsung in niciun caz daca vrei sa fie cat de cat rezistent.iti recomand un nokia.sunt mai bune.cred ca Nokia lumia 1020 ar fi cel mai bun insa iti recomand si Microsoft 535

| DjMagic007 a răspuns:

Eu ti-as recomanda HTC ONE MAX sau Samsung Galaxy S5-S6/S6 Edge...
Cat despre Nokia, mai bine nu.

| Adrian_Iancovici_2000 a răspuns:

Pai Samsung s5 nu este rezistent la socuri insa HTC si Lumia sunt dar s5 se misca foarte bine la fel si HTC insa ce mai bina camera este ce de me Nokia eu cred ca cel mai bun e HTC-ul

| Adrian_Iancovici_2000 a răspuns:

A si HTC-ul arat si premium

| Yonutz_Edy_1990 a răspuns:

Samsung Galaxy S6 sau Iphone 6

Funda?

| LTAA a răspuns (pentru Yonutz_Edy_1990):

Omul a precizat deja de Galaxy S5, deci iti dai seama ca nu are mai multi bani. Ce sa mai zic de iPhone, care chiar nu isi merita banii.