| eva8907 a întrebat:

Hey,iPhone-ul meu s-a stins brusc și s-a făcut negru,apare logo-ul de la Apple de cateva ori si cand incerc sa-l restartez pe itunes,imi apare ca nu poate fi gasit, l-am dus la service ieri si au rezolvat problema, insa azi iarasi s-a stins brusc.Ce sa fac in asa situatie?

3 răspunsuri:
| Lucian887 a răspuns:

Dacă iPhone-ul dumneavoastră se oprește brusc și afișează de mai multe ori logo-ul Apple, ar putea fi un semn al unei probleme de software sau hardware. Deoarece ați dus deja iPhone-ul la service și problema a fost rezolvată, este posibil ca problema să nu fi fost rezolvată complet sau să existe o altă problemă.

Iată câteva metode pe care le puteți încerca pentru a remedia problema:

Încărcați iPhone-ul: Asigurați-vă că iPhone-ul dumneavoastră are suficientă încărcare. Conectați-l la o sursă de alimentare și lăsați-l să se încarce cel puțin 30 de minute înainte de a încerca să-l porniți.

Reporniți iPhone-ul: Încercați să reporniți iPhone-ul apăsând și menținând apăsat butonul de pornire până când apare logo-ul Apple.

Resetați iPhone-ul: Dacă repornirea iPhone-ului nu rezolvă problema, încercați să-l resetați. Apăsați și mențineți apăsate butonul Home și butonul de pornire în același timp până când apare logo-ul Apple.

Conectați iPhone-ul la iTunes: Conectați iPhone-ul la computer și deschideți iTunes. Dacă iPhone-ul dumneavoastră apare în iTunes, încercați să-l restaurați la setările din fabrică.

Utilizați un program de reparație a sistemului iOS: Dacă metodele menționate mai sus nu rezolvă problema, încercați să instalați și să utilizați un program de reparație a sistemului iOS, cum ar fi iMyFone Fixppo.

Du-te înapoi la centrul de service: Du-te înapoi la centrul de service și explică-le problema. Este posibil să fie nevoie să ruleze mai multe teste sau să înlocuiască unele piese pentru a remedia problema.