| brokxy a întrebat:

Hey. Mie nu imi mai merge bine internetul pe telefon. Sunt pe abonament si era 4G dar acum imi arata H+ si cu doua sageti indreptate una in jos si una in sus si nu mai dispare. Mi se blocheaza telefonul si nu mai am internet rapid deloc. Cum pot face sa imi apara iar 4G?

Răspuns Câştigător
| 01IonutGabriel08 a răspuns:

Si eu am problema asta câteodată, dar cel mai des se întâmplă când sunt sub vreun acoperiș, de exemplu: Când pornesc datele mobile în casa îmi arata acel "H" dar când le pornesc în clasa la școală îmi arata 4G. Cred ca depinde de semnalul tău sau rețea, am auzit ca cei de la Digi si Telekom au semnal prost la date mobile

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Fă o căutare de rețea.
Dă un restart.

| Illuminati2016 a răspuns:

Intra la setari de retea si seteaza LTE only (doar 4G) sau mai este daca vrei sa steain 3G, H sau H+ setezi WCDMA Only. Funda?

| teli92 a răspuns:

Depinde de retea cata acoperire are in zona ta si un aspect care conteaza si ce telefon folosesti tu, iar daca nu iti merge eu zic sa ii dai resetare la setari din fabrica