| FlorinCiokan a întrebat:

Hey, Pentru primadata folosesc telefonul Iphone 5s fara husa si mi se incalzeste, am pus o folie de fata pe spate oare acesta ar fi motivul? Se incalzeste destul de repede, nu l-am folosit fara folie pe spate si fara husa sa vad cum se incalzea, Ar putea fi motivul folia de fata pusa pe spate? Sau ca in camera e foarte cald? Sau cu husa din silicon nu se incalzea?
Astept raspunsuri, Funda!

2 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut prietene..Nu se intampla prea des, dar exista cateva plangeri pe tema asta. iPhone 5s se incinge, iar nivelul bateriei scade vazand cu ochii. Au existat cazuri rare in care de vina a fost chiar aparatul, insa, in majoritatea situatiilor, problema e cauzata de iOS 7 sau de o anumita aplicatie. Daca ai patit asta, restarteaza telefonul si fii atent in ce situatie se incalzeste. Ar putea fi o aplicatie defecta. Sau instaleaza System Activity Monitor. Eventual, poti reseta telefonul, nu inainte de a face un backup.

| TrippleXx a răspuns:

Trebuie sa lasi bateria la incarcat 12 ore de 3 ori