| Ana_Ifrim_1997 a întrebat:

Hey TPU!
Acum 10 minute am fost sunat de un numar care îmi cerea bani. Cum pot sa aflu numarul?
Respectivul a sunat pe fix.
Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| DanteAsapRav a răspuns:

Suni la operatorul tau de telefonie si ii ceri informatie sau daca ai un telefon fix cu ecran vezi pur si simplu numarul...

| Peridava a răspuns:

Cel pe al carui nume este abonamentul, sa mearga cu buletinul la firma de telefonie care asigura serviciul. Acolo sa ceara numerele care au sunat. E bine sa stie ziua cind a fost sunat (poate si ora aproximativa) pentru a fi gasit mai usor.

| anonimg a răspuns:

Spune părinților si sunati la poliție.

| madalinfindrihan a răspuns:

Pai prima data spui parintilor ei vor sti ce sa faca si trebuie sa te duci cu telefonul la politie si afla locatia de unde te-a sunt acel numar. Bafta funda?

| PrecizeEveR a răspuns:

Da poti, daca ai android cu aplicatia true caller!
Succes!