| EugenRomaniuc a întrebat:

Ajutati-ma! Mi-am pierdut telefonulbatting eyelashes Un Samsuns S Plus. Wireless dezacticvat, GPS dezactivat, date mobile inchise... laughing. Intrebare: exista un fel de a-l gasi daca nu am instalate programe de specialitate? Sau mai bine: cum pot bloca acel telefon folosind emailul. Adica sa blochez telefonul prin internet, sa nu citeasca nimeni mesaje, sa nu intre pe facebook, pe whattsup, gmail etc, sa nu il poata folosi nimeni. happy Va multumesc!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kennedy97 a răspuns:

Am o idee. In primul rand, neatentia se plateste. Mult! Pune si tu un anunt, cu o recompensa bunisoara, poate cineva are inima si il returneaza. Sau, cu codul IMEI, daca l-ai sti.Il gasesti sub baterie.Te duceai acum frumusel cu el la politie, ei il detectau sau il blocau, si asa poate aveai sanse de recuperare.

| Nicu47 a răspuns:

Salut,daca mai ai cutia telefonului vezi ca scrie pe ia IMEI al telefonului sau in garantie si te duci la politie si le spui ca ti-a fost furat telefonul si ca dovada ai cutia telefonului si ei vor introduce seria IMEI scrie pe undeva pe cutie sau prin acte si astfel il vor vedea unde este pe satelit.

| EugenRomaniuc explică (pentru Nicu47):

Am cutia si garantia, dar nu pot face asta pe internet? Nu vreau sa ma complic cu politia. Daca nu, las pe gasitor sa se bucure happy

| Nicu47 a răspuns (pentru EugenRomaniuc):

Uite site-ul asta zice ceva dar nu stiu cat te-ar putea ajuta

http://www.telefon-furat.ro/telefon-furat.ro/

| piciu25 a răspuns:

Rugaciuni dimineata, la pranz si seara laughing

| AndreiMatei a răspuns:

Esti pe Vodafone abonament? happy Daca da,suni la ei, declari telefonul furat, nu pierdut, si opreste pe el toate apelurile si tot ce poate face. Altfel nu poti. Decat daca avea o parola, sau un model de deblocare sau orice?