| Emi_Litman_1973 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Mi-am spart telefonul nou nout din cauza imbecilului meu de frate mai mic.Stiu cum vorbesc despre el dar chiar o merita.Alor mei nu le pot spune deoarece nu are o luna telefonul iar banii de buzunar ai mei s-au spulberat.Va rog dati-mi un sfat ceva

5 răspunsuri:
| Milak_Kitty_2000 a răspuns:

Incearca sa ascunzi faptul acesta pana iti strangi bani, daca apar ei prefa-te ca te joci ceva sau faci poze, ori dai mesaje cu cineva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le parintilor ca a fost fratele tau si mai spune-le ca iti strangi tu bani sa-l repari! Minciuna are picioare scurte.

| Emi_Litman_1973 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.mama a aflat si cine crezi ca a picat de proasta? eu normal.

| untu a răspuns (pentru Emi_Litman_1973):

Vezi? Mama are o intuitie speciala, nu e proasta si stie cand ti se vede fata cand citeste o minciuna sau adevar! Trebuia sa spui de la un bun inceput si sa infrunti adevarul.sa suporti sa te certe si sa te mustre si apoi va trece si apoi lucrurile o sa se aseze la sine si totul va fi bine si sa se rezolve si o sa ai un telefon nou-nout daca esti cuminte si ascultator (-toare)!

| Emi_Litman_1973 explică (pentru untu):

L-am dus la reparat si a spus ca nu se poate face deoarece are apa in el de nu stiu unde.