| Ajutor01 a întrebat:

Hey TPU
Am Mare nevoie de ajutoru vostru
Aseară am achiziționat un iPhone x
Menționez ca telefonul este nou nouț, dar fără cutie.
infine nuprea m-a interesat pe mine asta, pentru ca l-am luat pentru mine.
Ei bine când am ajuns acasă, mi-am pus contul de iCloud, contul de iTunes și voiam sa descarc, Facebook, messengerul sau vreo aplicație anume, am intrat pe appstore și îmi arată " obtineți" mai șters la culoare puțin și când apăsam pe el nu se intpla nimic efectiv.
ca și cum dau pe lângă. Deci nici-o reacție.
Menționez am încercat peste 50 de aplicați, pana și alea cu bani tot la fel, nu merge butonu "obtineți"
Va rog sa m-a ajutați
Ofer funda!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hm! Si mai spui ca e nou nout. Este vreo replica ieftina. Țeapă.

| Dante3 a răspuns:

Iphone-ul X n-o sa te învețe sa scrii ^^

| neseagirl a răspuns:

Daca nu avea nici cuie inseamna ca e fake...
un telefon vine cu cutia de prezentare cu firma inscriptionata, incarcator, cheita pentru cartela si manual de utilizare, daca asta nu exista si mai ai si anumite defectiuni care nu sunt normale pentru ca nu esti prima care cumpara i phone si nu s-a mai auzit de asa ceva, inseamna ca ai luat teapa!

| Ajutor01 explică:

IPhone este original
Menționez folosesc IOS de la iPhone 4 Pana acum
Nu se pune problema ca e fake!