| COOLboY a întrebat:

Am o intrebare: As dori sa imi iau un abonament Optim Nelimitat de la Digi Mobil de 5 EUR. Merita? Are cineva acest abonament? Merge bine netul si e semnal? Merge bine si in roaming national?

7 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Asta cu abonemntul cu 5 euro la Digi e cu cantec. Am eu abonamentul de 6 luni si cu semnalul e asa si asa. La mine in oras ai semnal in mare parte, cam 2-3 linii din 4 si cand iesi afara ai. Daca intri intr-o cladire cu ziuduri groase sau la blocurile vechi iti pica reteaua, la fel si in pivnite. In schimb cand am fost in Cluj aveam semnal full si mergea fara probleme. La faza cu roamingul national sta in felul asta: ai minute nelimitate dar net ai numai 100 MB. In orasele mari si medii e ok altfel nu prea. Nici la mine in oras intr-o parte a unui cartier nu e semnal.

| COOLboY explică (pentru Zaygon):

Eu stau in Timisoara deci nu e o problema...

| Zaygon a răspuns (pentru COOLboY):

Oras cu 3G+, lux tatii. In vestu tarii chiar ii dezvoltata infrastructura.

| COOLboY explică:

Dar cum e cu SMS-urile? Sunt incluse in abonament? Am citit pe site ca spre retelele nationale ar fi 1.24 eurocent/SMS. Aceasta suma e platita dupa depasirea unui numar de SMS-uri sau este valabila pentru orice SMS trimis?

| Zaygon a răspuns (pentru COOLboY):

Ai sms doar in digi nelimitat, in rest se taxeaza cu tariful care l-ai zis tu mai sus. Nu sunt incluse sms-uri nationale, dar daca ai minute si net nelimitat ori suni ori what app.

| Bogdan549 a răspuns:

Se merita dar daca nu-ti trebuie minute nationale asa multe ia-ti un optim 2

| Andreea_Erika_1993 a răspuns:

Da se merita iar netul e foarte bun