| Dovahkiin20 a întrebat:

am o MARE problema sad am primit un iPhone 4 cadou si e codat pe Orange Spania. I-am dat update la soft (adica 7.1) si nu mi-a placut. Am conectat telefonul prin cablu la calculator si am intrat pe iTunes si am facut cum mi s-a spus(am adus telefonul la setarile din fabrica ) adica la soft-ul din fabrica (nu stiu ce versiune era). Dupa ce il deschid imi cere, ca orice telefon normal, sa setez regiunea si limba si daca vreau, si parola de la internet. Dupa acestea imi cere SIM-u. Am cartela Cosmote de aici, o bag si imi spune ca nu merge deoarece telefonul este codat pe o alta retea si astea. Aveti idee ce ar trebui sa ii fac, ca sa il aduc la normal..intr-un fel sau altul sa il decodez sau cam asa ceva, dar pe cont propiu, ori trebuie sa-l duc sa il decodeze un specialist?

Răspuns Câştigător
| BlacK_8915 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=LTL0EP8CW2w

Telefonul tau tot la versiune 7.1 ramane daca ii dai restore
De acum inainte sa ii dau update sau restore fai un backup

Multa bafta, PACE!

1 răspuns:
| Dovahkiin20 explică:

Ms mult frate!