| MoMoScumpik a întrebat:

Hey TPU.Am o mica problema.Mi-am cumparat un telefon de la Vodafone, la liber iar odata cu el am primit 2 cartele Vodafone.Una din ele am platit-o si cealalta a fost inclusa intr-o oferta numita,, 6euro".Pana luna trecuta cand imi reincarcam cartela, si vroiam sa primesc informatii in legatura cu minutele etc apelam *123#, primeam o notificare care zicea mai ai 0 euro iar restul informatiilor le primesti prin SMS. Iar SMS -ul era cam asa,, Din oferta6 (se reinnoieste la data de...) mai ai 3000 de minute in retea mai ai.....Mesaje nelimitate etc" Eu am intarziat o zi sau 2 cu reincarcarea luna trecuta, iar cand am apelat la *123# primeam o notificare care zicea mai ai 0 euro iar restul informatiilor le primesti prin SMS.Iar SMS -ul era cam asa,, Din oferta6 (nu se mai reinnoieste) mai ai O minute in retea mai ai.....etc" Acum am reincarcat cartela de vreo 2 zile, iar cand apelez la *123#, primesc notificarea respectiva care zice MAI AI 6 EURO IAR RESTUL INFORMATIILOR LE PRIMESTI PRIN SMS.Dar sms-ul este scurt si spune ceva de genul,, La 11:46: Din '60min in retea' ai: 41min04sec expira la 15sep 12:55; Din 'Bonus 10 min intl' ai: 10min expira la 15sep 12:54". Acum intrebarea: de ce nu mai primesc mesajul ala lung care il primeam la inceput? Care sa imi zica cate minute,internet etc mai am? Poate intrebarea e cam prosteasca, dar eu pana acum am fost doar pe abonament si nu ma prea pricep la cartele.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu mai ai oferta de 6 euro in care erau incluse.acum ai doar banii, bomusul de reaincarcare 10 minute, si 60 in retea pentru ca ai primit apeluri de 60 minute din alte retele.

| snzpaul a răspuns:

Apelează gratuit numărul *123# și așteaptă pâna ce informația îți va fi afișată pe ecranul telefonului.