| Kappy1325 a întrebat:

am o problema. Am scapat telefonul in WK din greseala, dupa doua secunde l-am scos si l-am inchis, si dupa l-am bagat in orez. Toate bune si frumoase, il scot dupa 3 zile din orez, il bag la incarcat si nu se deschidea, adica se deschidea, dupa 5 secunde, iar se restarta si tot asa. Ce pot sa-i fac, ce poate fi, il mai pot repara? Va rog din suflet sa ma ajutati. Dau funda! (P.S am baterie integrala)

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

WK? Mai lasa-l in orez ca vin chinezii si ti-l repara.

Bula
| Bula a răspuns:

Mai lasa-l o saptamana oprit, in orez. Amesteca orezul fiecare zi.
Daca ai noroc, isi va reveni.
Daca nu-si revine, atunci du-l la un service pentru constatare si evaluare de cost.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Bula):

Da,eventual poate ii baga si niste morcov sa faca pilaf

| gelu1970 a răspuns:

Nu il mai aprinde ca il nenorocesti de tot. mergi la un service sa il deschida si sa ii faca tratamentul de umiditate. apoi iti vor spune daca ai prajit ceva in el sau daca ai noroc si merge fara sa fie nevoie de o reparatie mai costisitoare.

| Raducons a răspuns:

O intrat apa in el, trebuia sa ii scoti bateria si sa il duci la un servis sa-l il usuce.
Daca se restarteaza este posibil sa se fi sters soft-ul.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Du-l la "doctor", asa ai cele mai mari sanse sa-l recuperezi.

| andrefrancais a răspuns:

Desfa-l
sau lasa-l o luna fara baterie acoperit cu servetele si apoi fa backup al telefonului pe pc si reseteaza-l
sau du-l la service

| Rorry a răspuns:

Mai intai SCOATE-L DIN PRIZA! apa+electricitate=te curentezi. scoate-i carcasa din spate si usuca-l cu feonul cu aer rece, scutura-l bine, sa cada din el apa daca are...si roaga-te sa mearga happy ai sanse am 50-50

| DenisaFMM69 a răspuns:

Faza cu wc-ul e amuzanta, eu l-am scăpat în supă?
Eu îți recomand sa mergi la service, cred ca doar așa mai ai șanse sa îl salvezi. Depinde cât de mult i-a afectat apa componentele interne, dar nu cred ca e ceva foarte grav.