| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

HEY TPU!
Am o problema! I-am facut o farsa la telefon prietenului meu iar tatal lui a sunat la politie. Imi poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Eu nu imi dau seama ce idioti de oameni nu isi dau seama ca e o farsa si nu au deloc simtul umorului... Oricum ai putea primi ceva amenda, dar daca nu a fost pe bune atunci nu cred ca ai pati nimic. Sa inveti minte de acum (=

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru denisTiky):

Tatal lui mi-a spus ca aia de la politie i-au spus ca asta e santaj si se pedepseste grav!

| denisTiky a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Pai spune-i ca a fost o greseala... Dar nu stiu ce fel de farsa ai putut sa ii faci de s-a suparat asa rau (=

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru denisTiky):

I-am spus doar:,, Buna.mama? Sa stii ca sunt la scoala si ca am stricat un calculator din greseala! Trebuie sa platestii toate daunele"! Dupa care mi-a inschis telefonul!( mai este o aplicate Juasapp se numeste. I-am pus aia cu cumparaturile online)!

| minrest a răspuns (pentru denisTiky):

Daca iti face cineva o gluma nevinovata, si iti spune ca ai de achitat o paguba de 3000 lei, sper sa dovedesti simtul umorului si sa te tavalesti pe jos de ras, fericit ca trebuie sa dai degeaba atatia bani. Observi ca nu am spus ca ti-ar zice ca ti-a luat foc casa, cu familia ta in ea. Am descris doar delictul care ti se pare atat de amuzant.

| denisTiky a răspuns (pentru minrest):

Pai cand auzi voce de copil si iti spune asta, cand te suna cu numar privat, iar juasap nu isi face efectul cum trebuie, am facut o farsa unui batran de 60-70 de ani si pana si el si-a dat seama...deci, cu juasap nu faci nimic.

| minrest a răspuns (pentru denisTiky):

Normal ca era voce de copil, vorbea din partea unui copil, o anunta ca trebuie sa plateasa un computer defect. Te-ai pronuntat fara sa intelegi enuntul, este? Si tu faci farse, da? Nu prea ma mir, sa stii. Poate facea domnul ala in varsta infarct, pana sa afle ca e o farsa. Asta daca iti reusea farsa. Daca ai vrea sa imi explici CE DREPT AI sa treci un om prin emotii puternice, in cadrul unei farse, as aprecia.

25 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu ai facut o farsa prietenului, iar tatal lui ti-a facut una tie. tongue
Politia vegheaza si nu pleaca cu mana goala! big grin

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru Bula):

La ce ai vrut sa te referi cu chestia,, Politia vegheaza si nu pleaca cu mana goala"

| Bula a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Daca au problema cu cineva, nu prea scapa nesanctionat, macar cu o amenda.
Daca au o sesizare, si iesirea pentru constatare costa.

| minrest a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Se refera la amenda care o sa iti vina cat de curand, cred ca 4000 lei, si care nu inlatur raspunderea penala.

| LPCTSTR a răspuns:

Ești sigur că tacso o sunat?

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru LPCTSTR):

Nu stiu.Dar parea foarte sigur cand imi povestea despre convorbirea cu politia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Ce a zis Cvane vei păți, să-ți arăți acolo șmecheria.

| minrest a răspuns:

Fiindca mi-e mila de tineretele tale, desi nu ai merita, iti spun ce trebuie sa faci: mergi la ei si cere-ti iertare. Farsa ai facut-o mamei, nu fostului tau prieten (asa de bine judeci, ca nici asta nu stii), asa ca cere iertare de la dansa in special.

| Dalmore a răspuns:

Sa-ti dea o amenda, dar nu cred.

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru Dalmore):

Pentru ca m-a amenintat ca o sa ma ia la scoala de corectioe(tatal lui) ca a vb cu politia si i-a spus ca o sa ma gaseasca la Orange. Deja am facut atac de panica pentru ca imi e frica!

| Dalmore a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Scoala de corectie pentru o farsa la telefon? laughing))) Fii serios. Sunt altii care au facut lucruri mai grave si nu au ajuns pana acolo. Omul e cretin si vrea sa te sperie, atat.

| Dalmore a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Are politia cazuri mai grave de rezolvat.

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru Dalmore):

Da.Dar imi e frica! Am facut atac de panica cand am auzit de politie!

| Dalmore a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Asta e, trebuie sa-ti asumi ce ai facut si sa-ti ceri scuze.

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru Dalmore):

Cui sa cer scuze?

| denisTiky a răspuns:

Eu zic ca tot ce ai scris tu aici e doar o inscenare, si o pierdere de timp. nu stiu ce fel de om nebun ar da la politie un copil(sau cel putin asta cred ca esti) pentru ca a facut o farsa. pa pa

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru denisTiky):

Eu cred ca chestia asta este foarte pe bune! Si, da, sunt un copil!

| CVane a răspuns:

O sa ajungi la scoala de corectie, unde o sa locuiesti 2 ani, o sa fie chin acolo, batai, injuraturi conditii inumane, asta e daca ai vrut sa fii un ''smecheras'' imi pare rau pentru tine(sau nu) laughing

| Fhahshauwh a răspuns:

Nu îți face nimic!