| anonim_4396 a întrebat:

am o problema!
Mi-am cumparat o luna in urma niste Casti audio pentru telefonul meu "Lenovo", dar castile sunt pentru Samsung, asa scrie pe pachetul castilor audio! am incercat castile direct in magazin totul mergea perfect, pina cind acum trei zile, am pus eu castile la telefon si nu mi-a aparut simbolul cela al castilor, am dat la muzica si am dat play la o melodie si se auzea si prin casti dar si prin difuzorul telefonului! castile sunt si cu microfon si cu butoane de a schimba melodiile, nici acele nu mai functioneaza, nici cind ma telefoneaza cineva si sunt cu castile nu pot raspunde de la butonul de raspundere al castilor!
Helpppppppppppppppppppppppppp! ce pot face in acest caz?

Funda!
P.s inca mai am bonul de casa al castilor poate sa ma duc la magazin sa-i intreb pe vinzatori ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Castile originale ale telefonului!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Prin dinamicul telefonuli? Ce e ala?

| Anatol2000 a răspuns (pentru K0sti):

Amplificatorul telefonului

| Anatol2000 a răspuns (pentru K0sti):

Nu scuze prin difuzorul telefonului

| K0sti a răspuns (pentru Anatol2000):

:)) Greu! Schimba castile! Castile de telefon nu sunt universale! Ia uite, observi diferenta: http://i.imgur.com/L5yXNYt.jpg

Aici e schema castilor de la Samsung: http://i.imgur.com/apOsUhi.png

Ce crezi ca se intampla daca inversezi firele? Mai puneti fratilor mana si cititi!

| Anatol2000 a răspuns (pentru K0sti):

Dar castile celea nu sunt originale de la Samsung!
Dar cum crezi o afectat cumva telefonul acele casti?

| K0sti a răspuns (pentru Anatol2000):

Pai simplu, tu cand apesi pe butoanele alea se fac niste contacte, si daca pui semnalele calde la masa...cam ce crezi ca se poate intampla cu amplificatorul de casti?

| Anatol2000 a răspuns (pentru K0sti):

Ok mersii am inteles, dar ce casti imi propui pentru telefonul meu?, dar cu pret rezonabil!

| K0sti a răspuns (pentru Anatol2000):

Castile originale ale telefonului!