| Panteraa a întrebat:

Am primit un mesaj de la Orange ca am de platit o factura de 31.33 lei. Am un abonament fluture 11 facut de luna asta (abonamentul l-am facut din cauza ca aveam cartela dezmagnetizata si am vrut tot acelasi numar). Cel de la shop-ul Orange unde am fost mi-a zis doar ca trebuie sa incarc telefonul in fiecare luna cu 8 euro timp de 6 luni. Faza e ca am platit 49 de lei luna asta pentru a-l incarca si am primit o optiune la 8 euro. Intrebarea mea este ce e cu acel mesaj? Mai trebuie sa platesc si altceva?

4 răspunsuri:
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Da, platesti 8 euro pe luna pentru ceeea ce ofera abonamentul fluture 11, insa aceea este diferenta dintre abonament si cartela, la abonament cand depasesti minutele, MB, mesajele, etc. incluse se creeaza cost suplimentar pe care il vei plati in plus fata de cei 8 euro, cand vine factura.

| Panteraa explică (pentru ghostlabbrador77):

Pai nu cred ca am depasit cei 8 euro pentru ca am avut o optiune la 8 euro (care este si pe site-ul celor de la Orange la acest abonament) cu minute si sms-uri nelimitate in retea.

| ghostlabbrador77 a răspuns (pentru Panteraa):

Da dar poate ai depasit cu internetul, apeluri in alte retele, apeluri video, apeluri in alte tari sau ai sunat la un infoline care se taxeaza la minut, si Vodafone cred ca are un infoline din acela

| Panteraa explică (pentru ghostlabbrador77):

Nu cred ca am depasit. In aceasta optiune am si minute in alte retele cat si internationale pe fix si mobil si nu le-am vorbit pe toate. Si internet am multi mb si nu i-am folosit pe toti. La infoline nu am sunat. sad