| An3n1m a întrebat:

Am un telefon Allview A4 duo ( dual sim ) si in el am o cartela de Orange si una de Vodafone! prima oara am avut-o numai pe cea dea Orange dar azi am bagat-o si pe cea de Vodafone! la inceput am avut semnal incontinu 1-2 saptamani ( pe Orange)! am bagat cartela de Orange in celalat slot si am avut iarasi 4-5 zile semnal pana azi cand iar nu mai am! vine cateva secunde si dispare! crying Am bagat cartela de Vodafone petru ca am crezut ca poate o sa mearga semnalul si nu a fost asa! imi e teama ca sa nu se intample asa si cu semnalul pe Vodafone! ce sa fac! spuneti-mi va rog! crying Funda+vot

2 răspunsuri:
| Nisfoeanu_Ady_1996 a răspuns:

Am avut si eu a4all si nu mi-a facut probleme de genul.Dai un reset la telefon. Pune cartela la care nu ai semnal pe un alt telefon, se poate sa se fi defectat cartela sim.

| An3n1m explică (pentru Nisfoeanu_Ady_1996):

O sa incerc sa bag cartela in alt telefon! Dar cum resetez telefonul! Si daca il resetez o sa se duca toate informatiile de pe el!