| Baias_Adriana_1998 a întrebat:

Am si eu o mica problema care e mai puțin placuta.
Nu de mult...Mi am făcut cont de Instagram și am adaugat persoanele pe care le cunosc (ca orice persoana).
După 2...3. secunde... primesc follow de la vreo 5 persoane de care nici nu am auzit. Nici nu le cunosc. E supărător și deranjant. A da. Încă ceva. Cat timp scriam asta. Am mai primit un follow de la un necunoscut.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cei care te urmaresc pot fii: pedofili, proxeneti, sau rau intentionati (criminali, rapitori, violatori samd).
Nimeni cu bune intentii nu face asa ceva!
Deci, limiteaza-le accesul sa nu fii cautata si contactata de acesti ciudati.
Nu accepta pe nimeni pe care nu cunsoti, ca cei interesati se dau drept copii si te atrag, pana ajung sa se intalneasca cu tine si cine stie, te pot rapii, te pot vinde pe piata de prostitutie, pe pot viola sau chiar omori.
Nu stiu cati ani ai, dar din poza pari foarte micuta, poate nici nu ar fi trebuit sa-ti faci cont pe Instagram.

| Baias_Adriana_1998 explică (pentru Violleta2022):

OriCum am cont privat așa ca...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baias_Adriana_1998):

Nu stiu ce inseamna in conceptul tau "cont privat" pentru ca problema care ai descris-o tu aici, era taman despre ciudati si necunoscutii care te urmaresc, tocmai demostreaza ca nu-i privat deloc, ci public.

| Adry05 a răspuns:

Sunt oamenii de pe Facebook. Le da notificare ca ti-ai facut Instagram si ti-au dat follow.

| Canndii a răspuns:

90% dintre urmăritorii mei sunt străini... la fel ca și prietenii de pe Facebook

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Te vor viola! Repede sterge contul pana nu iti afla adresa si intra peste tine seara in casa!

| Alxxzzxx a răspuns:

Şi care-i întrebarea?

| Garfield_Mario_2000 a răspuns:

Sunt persoane care sunt un fel de plus la followeri adica dau follow la toti de pe Instagram... asa sunt pe miiverse ca-mi tot dau like la postari... ahh aia ma enerveaza

| AlexiaSandra2003 a răspuns:

Follow e urmaritor cred ca stii...ei iti urmaresc doar pozele dar nu pot sa iti afle datele personale asa ca nu te ingrijora lasa-i impace!