| claudiulihor a întrebat:

Hey, TPU.
Am un Samsung Galaxy Grand Neo cu placa video VideoCore IV si vreau sa imi descarc un joc mare (Wolf among us) dar pe net gasesc doar pentru placi Mali Tegra sau PowerVR.
Cum sa procedez?

1 răspuns:
| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Androidul este mult mai putin restrictiv decat windowsul de pe calculator asa ca ori merge ori nu merge. Daca in magazin play iti spune ca telefonul tau nu e compatibil cu acesta versiune(sau ceva asemanator) inseamna ca o componenta hardwere nu e suficient de puternica, in cazul tau placa video. Singura solutie e sa iti iei un telefon care sa aiba o placa video normala. Stiu ca nu te-am ajutat dar macar acum stii ca n-are cum sa iti mearga jocul.