| AdrianaC2005 a întrebat:

^^...Am un Samsung Galaxy S3 Neo si vreau sa-mi activez datele mobile...dar cand le activez nu imi merge...am cartela incarcata dar nu merg datele mobile cand le activez! Oare de ce? Stie cineva ce trebuie sa fac ca sa-mi mearga?

Răspuns Câştigător
| Vitamin3 a răspuns:

Simplu, apelezi la *100#,cauti ceva cu MMS si il selectezi, si dupa dai vreau setari avansate pentru acest dispozitiv, dupa ce iti vin mesajele la instalare iti da sa pui cod incerci 0 ori 0000

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu un operator de la telefonia de care apartine cartela/abonamentul, pentru activare.

| Vitamin3 a răspuns (pentru anonimg):

Simplu, apelezi la *100#,cauti ceva cu MMS si il selectezi, si dupa dai vreau setari avansate pentru acest dispozitiv, dupa ce iti vin mesajele la instalare iti da sa pui cod incerci 0 ori 0000

| kar1GaNNN a răspuns:

Daca nu ma insel telefonul trebuie sa fie Dual Sim.
Pune cartela in celalalt loc la Sim2 si iti va functiona, si eu am patit aceeasi cheste.