| bossbossbig234 a întrebat:

Am un telefon Orange Gova si incerc sa descarc de pe Magazin Play Fifa 15. Imi apare ca nu am spatiu pe Cardul SD, cum fac sa descarc pe memoria interna?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Mutarea aplicatiilor din telefon pe cardul microSD, este o functie limitata de alegerea producatorului si de sistemul de operare.
Este posibil ca pe anumite versiuni de sistem de operare Android sa nu fie posibila mutarea aplicatiilor pe cardul extern, existand totusi posibilitatea ca pe viitor, cu un nou update, producatorul sa ofere utilizatorilor sansa de a muta aceste aplicatii pe cardul extern.
Nu este o limitare impusa de catre Orange Romania.
Iti recomand sa eliberezi spatiul din memoria interna a telefonului pentru instalarea acelei aplicatii.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Scoti cardul sd