| SuntSerioasa a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J5 ...Am sters cateva poze din el si din greseala am sters si o alta poza care imi trebuia. Cum o recuperez? REPEDE VA ROG AJUTOR

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca poza a fost pe card de memorie, atunci trebuie scos cardul SD imediat din telefon, pus intr-un cititor de carduri conectat la un calculator.
Cu ajutorul unui program de recuperare se poate incerca recuperarea pozei, daca nu s-a suprascris fizic cu vreun alt fisier.
Iti recomand programul Recuva, simplu de folosit si vezi si continutul pozelor care vrei sa recuperezi.

| Hexiled a răspuns:

Exista programe de recuperat lucruri sterse pe pc. Cred ca daca instalezi unul pe pc, si conectezi telefonul la pc, intri in program si alegi telefonul, mai exact galeria sau unde aveai tu poza pentru a o gasi mai usor. Am uitat cum se numesc programele dar sigur gasesti daca scrii

| D3I3 a răspuns:

Nu poti, din pacate. Exista unele telefoane care se duc in urna si de acolo le poti sterge difinitiv, insa la Samsung nu poti.

| SuntSerioasa explică:

Va rooog frumos