| psycho04 a întrebat:

Azi mi-am procurat un telefon Samsung Galaxy J1. Cine stie cum il pot seta? Nu pot descarca in Magazin Play. Ajutoor!

Răspuns Câştigător
| TerraBoss a răspuns:

Heei
Pai trebuie sa te conectezi cu un cont google (intri in google play si apesi *nou* si acolo iti faci contul(nume, prenume...)
Apoi, daca nu ai un card de credit, apesi pe *omite* in ultimul pas al creeri contului
Apoi e posibil sa te puna cei de la google play sa accepti termenii de confidentialitate si nu iti mai ramane decat sa descarci pana nu mai ai memorie in noul telefon happy

2 răspunsuri:
| ultradolce09 a răspuns:

Lol. decate ori mi s a intamplat!
Sfaturile mele sunt urmatoarele:
1/ incearca sa il resetezi /reboot/(incearca sa o faci din butoane, cauta pe youtobe)
2/daca prima variantau nu merge incarca sa intri in browser si incearca sa accesezi de acolo google play
3/daca nimic nu merge incearca sa descarci din tot din browser instalarea unui alt magazin.
Sper ca te-am ajutat!

| TerraBoss a răspuns:

Pai trebuie sa iti