| StephyMonster a întrebat:

Ce riscuri are jailbreak-ul? Daca fac jailbreak si apoi dau restore ca sa scap de el,mai e avalabila garantia? Dupa parerea voastra, merita facut sau totusi e riscant? ....si pot sa imi schimb font-ul la iPhone cu o aplicatie sau ceva dar fara jailbreak?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nici un risc daca il faci bine! Jailbreakul nu afecteaza garantia produsului. Jailbreakul faciliteaza instalarea multor aplicatii, nu afecteaza buna functionare a telefonului. Este recomandat. Daca vrei sa instalezi aplictii platite din App Store Gratis atunci faci Jailbreak, altfel platesti aplicatiile. Fara Jailbreak nu poti schimba fontul la iPhone.Nu obisnuiesc sa dau indicatii despre ce si cum e bine pentru iPhone-ul tau. si cu atit mai mult nu recomand instalarea de teme si de alte briz-briz-uri. iPhone-ul e bun pentru altele, nu pentru jucarele.Nu forta procesorul sa lucreze in plus pentru un moft care nu ajuta cu nimic, plusul de putere foloseste-l in aplicatii, jocuri, navigator...etc.