| Silvia123456 a întrebat:

Ce sa aleg dintre iPhone 5S și Huawei P9 lite mini? Nu ma interesează mărimea dispozitivului. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| 1q0p2w9o a răspuns:

Din cate am vazut, in raspunsuri toata lumea isi da cu parerea in mod absolut incompetent. Nu au habar despre ce vorbesc. Ideea e ca acestea sunt telefoane mai vechi dar, iPhonurile vechi inca isi fac update-uri de soft, mentinandu-le la fel de fluide si rapide sau chiar superior fata de ziua in care le-ai cumparat, pe cand majoritatea Android-urilor nu isi mai fac update dupa 2 ani, mai ales un Huawei vechi care ruleaza MIUI. Recomandarea mea ar fi iPhone-ul, singurele 2 avantaje ale Huawei-ului putand fi marimea ecranului si bateria (cea de pe 5s trebuie incarcata la jumatatea zilei). In rest, calitativ vorbind, performanta, pozele, ecranul si calitatea constructiei sunt superioare pe 5s.

6 răspunsuri:
| JUNNKiE47 a răspuns:

Recomand iPhone-ul.

| Alasingur a răspuns:

Iphone are o performanță mult mai buna.

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Eu am iphone 5s si e foarte bun. Pozele le face foarte calitativ, in jocuri e ok, pe social media o sa fie foarte bine.
Am un prieten care are p9 lite mini si el zice ca e ok. Pozele le face relativ ok, in jocuri cam slab, social media nota 10

In concluzie recomand iphone 5s

| anonimusf001 a răspuns:

După mine as zice Huawei P9 lite. Eu am avut iPhone 5S și a fost o experienta destul de neplăcută.

Acum depinde cum îl nimerești și din fabrica

| mitzok a răspuns:

Iphone se

| XYZ02 a răspuns:

P9 Lite mini este o versiune foarte neatractiva a P9 Lite(care da era deja "LITE")
Mergi pe iPhone 5s, dar as putea sa intreb de ce aceste 2 modele destul de vechi?