| GirlsRaLu2003 a întrebat:

Cum este telefonul Samsung Galaxy s3 Neo? Ce inseamna Neo?

Răspuns Câştigător
| dia456 a răspuns:

Neo este un nume dat de ei. Iar Samsung s3 este micut

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Neo" înseamnă că este un model de Samsung Galaxy S3 mai nou ( denumire dată de ei )...
Modelele au aceleaşi dimensiuni, dar au alte DIFERENŢE :)

Îţi recomand să-ţi cumperi un Samsung Galaxy S3 I9300!

Vezi diferenţele/comparaţia şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=6289

http://www.smartprix.com/......dkyetl.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=6433

Toate cele bune.

| GirlsRaLu2003 explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc mult! happy

| sltlp a răspuns:

Neo nu inseamna nici micut, nici nou laughing
Neo e o denumire relativ recenta, si nu e data de ei, insa in general la produsele de proasta calitate sau mai slabe in raport cu "originalele". Ex: adidas neo, care is de o calitate relativ proasta. Note 3 neo, care e ca o "corcitura" de note 3, deoarece, fara gluma, parca e o clona chinezeasca... Specificatii mai proaste, rezolutie mai proasta etc(la note 3 neo). Sau tot la telefoane, uite la: galaxy grand 2, lansat in 2013 si Galaxy Grand Neo care aparent e lansat in 2014, deci mai nou. Si neo are specificatii(cpu+gpu) mai proaste, ecran cu mult mai slab calitativ si toate cele. La s3 vs s3 neo nu e cea mai mare dif. posibila(ca in cazurile de mai sus). Totusi pot sa zic urmatoarele:
s3 neo nu are gorilla glass, deci ecranul se zgaraie mai usor comparat cu s3.
S3 neo nu are mhl(Cu un adaptor mhl la s3 se putea sa pui pe un tv ce vezi pe telefon).
Bateria la s3 neo, in mod dubios, desi e tot de 2100 mah, tine mult mai putin.
Singurele avantaje la neo is ca are 1.5 gb ram comparat cu 1 la s3, si android 4.4.x vs 4.3.

| GirlsRaLu2003 explică (pentru sltlp):

Mulțumesc! happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru GirlsRaLu2003):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.