| dendenis a întrebat:

Daca am abonament de 18 euro la cosmote si inca nu mi s-a terminat contractul pot sa schimb abonamentul dar tot la ei fara sa reziliez contractul?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti doar daca e de valoare mai mare

| CosmoteRomania a răspuns:

Salutare!
Orice schimbare de abonament implica alocarea proportionala a valorii abonamentului si a numarului minutelor si SMS-urilor incluse, in functie de numarul de zile de utilizare a acestora, intr-un ciclu de facturare. Astfel, pentru vechiul abonament aceasta presupune alocarea numarului proportional de minute si SMS-uri precum si contravaloarea abonamentului corespunzator perioadei de la emiterea facturii pana la momentul schimbarii. Pentru noul abonament se va aloca numarul proportional de minute, SMS-uri şi contravaloarea abonamentului corespunzator perioadei de la momentul schimbarii pana la emiterea urmatoarei facturi. De asemenea trebuie sa stii ca la schimbarea de abonament toate beneficiile vechiului plan tarifar vor deveni indisponibile.
Poti efectua o schimbare de plan tarifar doar daca ai contul de abonament activ (nu este suspendat pentru pierdere, furt, la solicitarea ta, pentru neplata, etc.).

Pentru mai multe informatii, te rugam sa contactezi serviciul de relatii clientii 1234 / 0766.12. 1234 – apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE.

Multumim

| MihaelaValentina a răspuns:

Depinde, te poti duce la un operator cosmote sau suna la 1234, apesi tasta 1 pentru limba romana si apoi tasta 0. Am fost de folos?