| RedArrow43210 a întrebat:

Hey TPU.De ce dupa ce scot castile din telefon nu mi se mai aude difuzorul si trebuie sa il repornesc?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca să fii sigur că nu e o problemă hardware, scoate casca și o reintroduci de câteva ori în locașul ei din telefon și verifici de fiecare dată difuzorul. Dacă își "dă drumul" ai rezolvat problema (contacte imperfecte) Dacă nu, e o problemă software și trebuie umblat la capitolul asta. Incearcă și spune cum e.

| kar1GaNNN a răspuns:

Se blochează pe modul căști.
Curăță cu un ac interiorul mufei.

| ziftode a răspuns:

Daca problema se rezolva dupa restart phone si nimic altceva atunci ai o problema software (raspunsurile de mai sus sunt relativ la contactele audio, adica "hardware") incearca sa faci un reset complet al telefonului, si daca tot asa face, atunci o resoftare