| RainmakerX a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Samsung Galaxy J1 si nu stiu ce sa fac... sa-i cumpar o folie de sticla?

Nimeni nu mi-a dat un raspuns clar pana acum. Am deja o husa care il protejeaza foarte bine dar oare este de ajuns?

Unii prieteni spun ca da... altii spun ca inca o folie *asa de protectie* nu ar strica.

Eu sunt genul care tine la lucruri asa ca nu vreau sa-mi bat joc de telefon pentru inca vreo 30 de lei.

Folia de sticla te incurca? Am auzit ca nu lasa bule de aer si ca iti protejeaza telefonul la cazaturi si toate cele. Are si dezavantaje? Iti strica touchscreen-ul?

Deci intrebarile mele ar fi astea :

1. Sa iau si o folie de protectie tinand cont ca am o husa care il protejeaza cat de cat?
2. Este buna folia de sticla?

Tin sa mentionez ca nu sufar urmele de pe ecran si ca il curat cat de des pot. O sa se curete mai usor daca ii pun folie?

Multumesc anticipat! Fundita ca de obicei! ^-^

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am j5 si spun ca e ok daca i cumperi o husa

| RainmakerX explică (pentru RAY):

Am o husa destul de buna. Merci pentru raspuns.Ai dreptate, cred ca ajunge ...doar nu dau cu pietre in telefon.

| RAY a răspuns (pentru RainmakerX):

Mie mi teama sa nu cada din mana e primul meu smart

| Lawliet14 a răspuns:

Eu am folie, e buna da.

| RorySan a răspuns:

Eu am doar husa
nu mi-am luat folie dar eu zic ca si fara folie telefonul este protejat
tu faci cum crezi