| PurpleKusH a întrebat:

help me ce ar trebui sa fac daca vr sa descarc ceva de pe magasin play iar cand apas descarca zice memorie insuficienta pe dispozitiv mentionez ka am liber pe dispozitiv 1gb aproape iar jocul are 33mb am mai patit asa cu cateva zile in urma cuun alt joc dar dupa cateva ore am reusit sa il instalez de ce si ce ar tr sa fac

multumesc anticipat dau fundaaa!

2 răspunsuri:
| oODonViperOo a răspuns:

Esti sigur ca ai 1GB liber? Poate te uiti din greseala la memoria RAM.Verifica inca odata cata memorie ai si daca ai spatiu liber suficient incearca din nou, tin sa iti amintesc ca trebuie sa ai mai mult spatiu liber decat marimea jocului. Daca nu merge nici cum, incearca sa stergi ceva aplicatie care nu o mai folosesti sau niste poze/video-uri si reincearca.O alta posibilitate daca nu vrei sa urmezi tot ce ti-am zis sau nu ai ce sterge, incearca cu un card de memorie de la un prieten sau daca ai tu sa vezi daca cu el te lasa sa descarci jocul.

| PurpleKusH explică (pentru oODonViperOo):

Poia m card in telefon dar orice joc descarci intai trece prin memoria telefonului apoi se muta automat in card sd care i setat prestabil