| GCS8 a întrebat:

Ieri mi-am schimbat cartela SIM ( Vodafone ) deoarece era uzata, dar mi-am păstrat numarul.
Problema mea este ca atunci cand vreau sa sun pe cineva îmi afiseaza pe ecran " Retea indisponibila ".
La ce se refera si ce ar trebui sa fac ca sa pot apela din nou contacte.
Specific ca operatorul care mi-a schimbato mi-a spus ca a activato pe asta si a anulato pe cea veche.

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Deci ai incarcat telefonul si ai asezat cartela bine? Eu zic sa scoti cartela si sa o bagi la loc mai bine. Poate ai pus-o invers sau ceva de genu'. Sunt sigur ca asta e cauza daca scrie retea indispoinbila.