| Bonelush42O a întrebat:

Hey tpu.....Imi setez poza de desktop pentru telefon, dar cand il deschid sa il deblochez imi apare alta imagine...De ce si ce trebuie sa fac ca sa apara aceeasi imagine si cand il deblochez? Ps.eu am Huawei ascend y-300 happy! Fundawinking

Răspuns Câştigător
| ShoFan a răspuns:

Hmm, am găsit pe net că Huawei-ul Ascend Y300 de care ai tu are o aplicație preinstalată numită "Theme". De acolo îți poți personaliza tema și să îți pui wallpaper pe lockscreen.

9 răspunsuri:
| AlyxandirClaw a răspuns:

Cand setezi wallpaper-ul selecteaza "Home and Lock Screen" in schimb.

| ShoFan a răspuns:

Atunci când ești pe poză și vrei să dai "Set as..." trebuie să apeși pe Home and Lockscreen. Asta va seta acea imagine și pe "desktop" și la blocare.

Succes!winking

| Bonelush42O explică (pentru ShoFan):

Pai imi zice sa setez ca o fotografie pentru o persoana din agenda sau sa o decupez cu galerie sau google+ si orice aleg mi-o pune doar pe desktop, nu si la deblocare

| Bonelush42O explică (pentru ShoFan):

Unde o pot gasi? adica in ce fisier ca am cautat si nu am gasit-o

| ShoFan a răspuns (pentru Bonelush42O):

Trebuia să apară pe ecranul principal, conform a ceea ce am găsit eu pe net.

| Bonelush42O explică (pentru ShoFan):

Am gasit...trebuia sa intru in teme si scria jos....personalizare

| ShoFan a răspuns (pentru Bonelush42O):

Da, acolo.
Din ce am citit pe internet, unor oameni nu le-a mers selectarea propriilor lor imagini ci doar sugestiile oferite de telefon, dar poate nu ai și tu problema asta.
Sper că ți-am fost de ajutor.

| Bonelush42O explică (pentru ShoFan):

Nu, nu am problema pe care ai zis-o....multumesc pentru ajutorwinking

| ShoFan a răspuns (pentru Bonelush42O):

Mă bucur că ți-am fost de ajutor. Cu multă plăcere!winking

| ShoFan a răspuns (pentru Bonelush42O):

Hmm, am găsit pe net că Huawei-ul Ascend Y300 de care ai tu are o aplicație preinstalată numită "Theme". De acolo îți poți personaliza tema și să îți pui wallpaper pe lockscreen.