| Toto47 a întrebat:

Iphone5 sau sams galaxy s4? Ziceti si de ce

8 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Http://timez.ro/......e-preturi/

Galaxy S4 castiga detasat si fata de HTC One si fata de iPhone 5.

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru supermamici):

Voi toti va inselati. Poate iphone 5 nu are el 2 gb ram sau quad core, dar in orice aplicatie, oricat de grea ar fi, ruleaza perfect. De asemenea, S4 mai face si mici urme de lag cateodata. Spre exemplu, iphone 4s ai putea spune ca nu are sanse in fata lui galaxy s2 care are 1 gb ram ( in loc de 512 mb ram cum are iphone 4s ), cu toate ca face fata mai bine jocurilor greoaie. Eu recomand iphone 5 datorita sistemului de operare foarte foarte bun si foarte bine optimizat, si desigur pentru calitatea pieselor ( care sunt facute in california si ASAMBLATE in china ).

| supermamici a răspuns (pentru IulianDornianu61):

Este o parere happy

| stroedaniel13 a răspuns:

Galaxy S4 clar... De ce?

Simplu: este mult mai performant decat iphone-ul

Iti recomand sa compari cele doua telefoane la procesor, camera si elemente de accesibilitate si sa arunci o privire si aici: http://bit.ly/135WmHC peste ce au spus cei care le-au cumparat deja.

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru stroedaniel13):

Ma daniel ma, sa iti explic ceva prietene :
Tu te iei doar dupa specificatii omule, astfel ca un telefon Allview desi la specificatii ar face 1000 de lei el la randamentu pe care il da face tot 700 de lei.
Ios nu are nevoie de componente puternice ca sa ruleze perfect pentru ca e un os foarte usor. Telefoanele cu android au specificatii mai inalte pentru ca sistemu asta de operare nu e optimizat la toate telefoanele si pentru a acoperi acest neajuns se pune un hardware puternic.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Galaxy s4. de smecher laughing)

| bcalex96 a răspuns:

Deja s3 e peste iphone 5 sa vedem iphone5s sau 6 atunci sa vedem ceva comparatii iphone 5 mic copil pe langa s4 batalia in opinia mea ar fi intre HTC one si S4. uite cateva comparatii intre s4 si iphone5 http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-S-4-vs-Apple-iPhone-5

| Crissie90 a răspuns:

Galaxy cu siguranta! eu am avut iphone si m-a tinut foarte putin, incepe sa faca figuri sau sa se blocheze, etc. in schimb galaxy-ul inca nu mi-a facut NICI MACAR O PROBLEMA si il am de vreun an. te sfatuiesc la galaxy deci.