| FetitaCuViseMari a întrebat:

Hey TPU.Sunt noua pe aici. :* Mi-am cumparat un telefon Alcatel One Touch si atunci cand vreau sa imi descarc aplicatii sau jocuri de pe Magazin Play scrie ca : "Nu exista suficient spatiu pe dispozitiv", desi am card de 2G. Ce sa fac sa pot descarca jocuri si aplicatii?
Funda :*

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil nu mai ai spaţiu în memoria internă. Caută la setări. Trebuie să fie undeva o setare unde selectezi ca toate documentele să se salveze în memoria externă, adică în cardul de memorie.

Succes!